Osprzęt do wózków widłowych

Osprzęt do wózków widłowych

Osprzęt do wózków widłowych

Osprzęt do wózków widłowych jest użyteczne w naprawdę wielu typach wózków widłowych. Pozwala to na dużo większy zakres materiałów, które dany wózek jest w stanie obsłużyć, a także może wpłynąć na udźwig takiego wózka.

Skupmy się w tym momencie na chwytakach.

Pierwszym typem jest chwytak do bel. Składa się on z ramy, do której przymocowane są ramiona, a także z jednego lub dwóch siłowników hydraulicznych. Dzięki zastosowaniu pływającego sposobu mocowania ramion proces ich zamykania i otwierania ma różną prędkość. Stosuje się go głownie w rolnictwie przy transporcie balotów i sianokiszonki.
Chwytak do beczek składa się z dwóch ramion mocujących, które dopasowane są do kształtu beczek.
Pozwala on na obracanie takiej beczki, pochylanie jej do przodu, a także na ich transportowanie. Chwyt beczki oraz jego zwolnienie następują automatycznie. Jest także wersja, która pozwala na chwytanie dwóch beczek jednocześnie!
Bele celulozy można przemieszczać za pomocą odpowiedniego chwytaka. Typowym ładunkiem tego typu jest bawełna lub papier. Wąsko położone ramiona ułatwiają sposób podnoszenia tak ciasno ułożonego ładunku. Bele ściskane są obydwoma ramionami, co umożliwia bezpieczne przetransportowanie towaru.
Chwytaki do kartonów najczęściej wykorzystywane są w branżach RTV i AGD na magazynach. Ramiona dostępne są w różnych wariantach:

  •          Ramiona stałe
  •          Ramiona wahliwe
  •          Ramiona dzielone

Dają one naprawdę dużą uniwersalność wózkowi, a dzięki gumowej okładzinie zapewniona jest odpowiednia przyczepność ładunku.
Innym typem jest chwytak portowy, który pozwala zarazem na przewożenie ładunków jak bele, a także ładunki na paletach i skrzynie. Charakteryzują go wyprofilowane widły, które ułatwiają pobieranie ładunków ułożonych blisko siebie.  Możliwa jest również wersja chwytaka portowego z przesuwem bocznym zintegrowanym.
Chwytak do rol papieru to specjalny chwytak, który umożliwia pobieranie ładunków stojących lub leżących. Podobnie jak w przypadku chwytaka do beczek możliwa jest rotacja, a także pochylenie ładunku o określony kąt. Również dostępna jest wersja umożliwiająca uchwycenie dwóch rolek papieru na raz.
Podobnie jak w przypadku chwytaka do rol papieru, chwytak do rur daje opcję pobrania takowej rury z pozycji stojącej, jak i leżącej, a także te leżące poprzecznie do kierunku jazdy. Do rur betonowych stosowany jest specjalny wariant tego chwytaka.
Ostatnim rodzajem chwytaka o którym wspomnę, jest chwytak do drewna okrągłego. Siłownik, w który ten chwytak jest wyposażony, pozwala na ściskanie i rozwieranie obu ramion równocześnie przy zastosowaniu specjalnego łącznika. W innym wariancie siłowniki siłowniki hydrauliczne regulują otwieranie i zamykanie szczęk chwytaka obustronnego działania.

 

Leave a Reply

All fields are required

Nazwa:
E-mail: (Not Published)
Komentarz:
Type Code

Kategorie

Najczęściej kupowane

Informacja

Nowe produkty

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Nasze sklepy

Tagi